Technika podciśnieniowa dla procesów automatyzacji, transportu ręcznego oraz technologii mocowania

Jako firma działająca na całym świecie, która zapewnia swoim klientom doskonałej jakości produkty i usługi, oferujemy przełomowe rozwiązania z zakresu podciśnienia stosowane w przemyśle. Nasi klienci przyjmują nasze produkty z entuzjazmem wszędzie tam, gdzie procesy produkcyjne można usprawnić dzięki zastosowaniu techniki podciśnieniowej. Ułatwiamy dźwiganie ciężarów, przenoszenie różnych ładunków, obróbkę stolarską i nie tylko. 

Komponenty podciśnieniowe

Komponenty podciśnieniowe

Komponenty podciśnieniowe stosuje się jako standardowe rozwiązanie usprawniające pracę robotów oraz podnoszące wydajność zautomatyzowanych procesów, jak również w celu osiągnięcia znaczącego wzrostu produktywności. Niezależnie od tego, czy potrzebny jest chwytak specjalny do przenoszenia bardzo delikatnych płytek fotowoltaicznych stosowanych w technice solarnej, czy też potrzebna jest przyssawka do wykorzystania w liniach produkujących nadwozia samochodowe - firma Schmalz jest w stanie dostarczyć odpowiedni komponent podciśnieniowy.

Oferta firmy Schmalz w zakresie komponentów podciśnieniowych obejmuje przyssawki i generatory podciśnienia takie jak eżektory czy pompy próżniowe, elementy montażowe i zawory, aż po czujniki podciśnienia i urządzenia do monitorowania instalacji.

Komponenty podciśnieniowe

Podciśnieniowe systemy chwytakowe

Podciśnieniowe systemy chwytakowe

Podciśnieniowe systemy chwytakowe firmy Schmalz to kompleksowe systemy podciśnieniowe, dostarczane w stanie gotowym do montażu. Po zamocowaniu na odpowiednim robocie, chwytaki mogą być stosowane we wszystkich obszarach automatyki. Podciśnieniowe systemy chwytakowe stosuje się przede wszystkim w celu osiągnięcia znaczącego wzrostu wydajności produkcji. Systemy chwytakowe mają budowę modułową, dlatego też systemy podciśnieniowe można doskonale dopasować do każdego zastosowania.

Oferta firmy obejmuje chwytaki warstwowe oraz chwytaki powierzchniowe, jak również pojedyncze chwytaki wieloprzyssawkowe.

Podciśnieniowe systemy chwytakowe

Podciśnieniowe systemy przenoszenia

Podciśnieniowe systemy przenoszenia

Podciśnieniowe systemy przenoszenia wyręczają operatora w pracy związanej z koniecznością przemieszczania ciężkich elementów i umożliwiają jednoczesne skrócenie czasu operacji. Podciśnieniowe tuby podnoszące Jumbo doskonale sprawdzają się przy szybkim i wydajnym przenoszeniu elementów o wadze do 300 kg. Próżniowe urządzenia podnoszące zamocowane na wciągnikach łańcuchowych ułatwiają pracę wszędzie tam, gdzie konieczne jest przemieszczanie ciężkich ładunków. Firma Schmalz zapewnia również suwnice oraz żurawie obrotowe, które są niezbędne do montażu urządzeń podnoszących. Dzięki temu firma Schmalz jest w stanie zaoferować kompleksowe rozwiązania z zakresu przenoszenia, precyzyjnie dopasowane do zaplanowanego zastosowania.

Podciśnieniowe systemy przenoszenia

Podciśnieniowe systemy mocowania

Podciśnieniowe systemy mocowania

Podciśnieniowe systemy mocowania firmy Schmalz stanowią gwarancję wydajności procesów produkcyjnych w centrach obróbczych CNC. Wielu producentów już w tej chwili montuje podciśnieniowe systemy mocowania firmy Schmalz jako wyposażenie fabryczne swoich obrabiarek CNC, natomiast w ofercie firmy Schmalz znajdują się również systemy umożliwiające rozbudowę już istniejących centr obróbczych CNC. Dzięki zastosowaniu na stołach obróbkowych płyt podciśnieniowych można znacznie skrócić czas potrzebny na przygotowanie pracy. Płyta Matrix Plate zapewnia precyzyjne mocowanie płaskich metalowych elementów przeznaczonych do obróbki, a system mocowania Multi-Clamp stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich prac wykonywanych ręcznie.

Podciśnieniowe systemy mocowania