Zawór podciśnieniowy

Zawory podciśnieniowe

Z są niezbędne do zapewnienia bezawaryjnej pracy systemów podciśnieniowych, ponieważ służą do sterowania przepływem próżni i sprężonego powietrza. Wykorzystanie zaworów podciśnieniowych można zwiększyć bezpieczeństwo procesów i uniknąć problemów. Istnieją różne rodzaje zaworów, takie jak na przykład zawory elektromagnetyczne, zawory zwrotne, zawory sterujące oraz inne rodzaje zaworów.

Zawory elektromagnetyczne są sterowane sygnałami elektrycznymi. Są one dostępne w wersji sterowanej bezpośrednio lub pneumatycznie.

Zawory zwrotne są sterowane przepływem objętościowym przepływającego przez nie powietrza. W przypadku gdy przepływ objętościowy przekroczy określoną wartość, zawór taki zamyka się automatycznie. Ich głównym zadaniem jest zatrzymanie podciśnienia w systemie poprzez wyłączenie przyssawek, które są pokryte jedynie w części.

Ograniczniki przepływu zmniejszają pole przekroju systemu podciśnieniowego. Jest to korzystne w momencie przenoszenia materiałów porowatych.

Zawory sterujące służą do doprowadzania podciśnienia do przyssawki w momencie gdy zawór wykryje, że przyssawka weszła w kontakt z elementem roboczym.

Więcej informacji na temat zaworów podciśnieniowych

Zamawianie zaworów podciśnieniowych w sklepie internetowym w naszym Serwisie międzynarodowym