Profil działalności

Firma Schmalz to lider na rynku automatyki podciśnieniowej i ergonomicznych rozwiązań do przenoszenia materiałów. Produkty firmy Schmalz znajdują zastosowanie na całym świecie, na przykład w logistyce, przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym czy przy produkcji mebli. Szeroki asortyment produktów oferowanych przez dział Automatyki Podciśnieniowej obejmuje podzespoły takie, jak przyssawki i generatory podciśnienia, ale również kompletne systemy chwytakowe i układy mocowania do chwytania i przytrzymywania obrabianych elementów, np. w centrach obróbczych CNC. Dział Systemów Przenoszenia oferuje innowacyjne rozwiązania do przenoszenia obejmujące podnośniki podciśnieniowe i systemy żurawi do zastosowań przemysłowych i rzemieślniczych. Powołując do życia dział Magazynowania Energii firma Schmalz stworzyła nowy filar w branży stacjonarnego magazynowania energii.

Oferując kompleksowe doradztwo, skupiając się na innowacjach i niedoścignionej jakości, firma Schmalz oferuje swoim klientom długofalowe korzyści. Opracowane przez nas inteligentne rozwiązania podnoszą elastyczność i wydajność procesów produkcyjnych i logistycznych, a także przygotowują klientów na nabierający tempa trend digitalizacji.

Poprzez sieć spółek zależnych i partnerów handlowych, firma Schmalz jest obecna w ponad 80 krajach świata, na wszystkich najważniejszych rynkach. Założone w Glatten (rejon Szwarcwaldu w Niemczech) rodzinne przedsiębiorstwo zatrudnia w swojej siedzibie i w 19 spółkach zależnych na całym świecie około 1.500 pracowników.

Wizja

Zadowoleni klienci i zabezpieczona przyszłość to integralne elementy naszej wizji.

Dowiedz się więcej

Nasza tożsamość

Od wielu pokoleń podstawą polityki korporacyjnej Schmalz są zrównoważony rozwój i uczciwość.

Dowiedz się więcej

Jednostki biznesowe

Firma Schmalz działa w trzech głównych obszarach biznesu: Technologiach automatyki, przenoszenia i mocowania. Technologia podciśnieniowa pozwala nam zwiększyć wydajność procesów produkcyjnych w tych branżach.

Dowiedz się więcej

Historia firmy

Schmalz - bogata historia. Od samego początku naszej firmie towarzyszyły zmiany.

Dowiedz się więcej