Jednostki biznesowe

Ofertę produktową firmy Schmalz można podzielić na następujące jednostki biznesowe:

Technologia podciśnienia w automatyce

Oferujemy szeroką gamę podzespołów podciśnieniowych do tworzenia systemów podciśnieniowych w indywidualnych konfiguracjach - począwszy od przyssawek i elementów montażowych, po generatory podciśnienia i czujniki.

Wytwarzane jako kompletne urządzenia podciśnieniowe systemy chwytakowe oraz gotowe do podłączenia systemy modułowe zapewniają, w użyciu z robotami, maksymalną elastyczność. Za projektowanie i opracowywanie systemów chwytakowych odpowiadają doświadczeni technicy.

Podzespoły podciśnieniowe i systemy chwytakowe

Podciśnieniowe systemy mocowania unieruchamiają obrabiane elementy z drewna, tworzyw i metalu. Ich główne zalety to krótki czas konfiguracji maszyn i wysoka wydajność procesu obróbki elementów roboczych. Ofertę produktową firmy Schmalz uzupełniają systemy mocujące do ręcznej obróbki elementów roboczych na placu budowy lub w warsztatach.

Podciśnieniowe systemy chwytakowe

Zawiesia podciśnieniowe, suwnice i wyposażenie warsztatowe

Podciśnieniowe systemy do przenoszenia są wykorzystywane do prac wykonywanych ręcznie. Ręcznie obsługiwane zawiesia podciśnieniowe umożliwiają łatwe i wydajne przenoszenie elementów roboczych. Doskonałym uzupełnieniem zawiesi podciśnieniowych są w pełni kompatybilne z nimi suwnice aluminiowe. Oferta systemów podciśnieniowych firmy Schmalz obejmuje również wyposażenie warsztatowe.

Podnośniki podciśnieniowe i suwnice
Wyposażenie warsztatowe

Magazynowanie energii

Akumulatory przepływowe do magazynowania energii wykorzystują zbiorniki z cieczą (elektrolitem). Liczbę i wielkość ogniw i zbiorników, jak również moc i pojemność systemu magazynowania energii można niezależnie skalować. Moc i wydajność akumulatora przepływowego zależą od jakości ogniw. Firma Schmalz właśnie na tym kluczowym podzespole koncentruje swoje wysiłki i opracowuje ogniwa dla integratorów.

Magazynowanie energii