Informacje prasowe

Aktualne informacje o naszych produktach i firmie znajdziesz w zakładce dla prasy.

05/04/2020

Wystarczająco dużo miejsca, kiedy go niema. Pakowanie i paletyzacja z głową. Manipulator podciśnieniowy i modułowy żuraw aluminiowy.

Co należy zrobić, jeśli chcemy mieć ergonomiczne urządzenie do podnoszenia, ale wysokość stropu jest zbyt niska dla konwencjonalnych systemów dźwignicowych? Rozwiązaniem firmy Schmalz jest modułowy płaski wysięgnik wykonany z aluminium, który gwarantuje płynną sekwencję ruchów, nawet w niskich pomieszczeniach. Ta nowość pojawiła się w odpowiednim momencie dla Erkodentu: Producent dentystycznych urządzeń termoformujących chciał zoptymalizować proces pakowania na końcu linii montażowej i potrzebował rozwiązania, które zostawiałoby wystarczająco...

03/10/2020

Bezpiecznie pod obciążeniem: Podciśnieniowe manipulatory przeładunkowe dla przemysłu logistycznego

Jeden na trzech kupujących online składa teraz kilka zamówień co tydzień. W 2019 roku sprzedaż online wzrosła w Polsce o ponad osiemnaście procent w porównaniu z rokiem poprzednim (najwięcej w Europie). Jest to wynik badania e-commerce przeprowadzonego przez Cushman & Wakefield. Producenci, sprzedawcy i dostawcy usług logistycznych muszą zatem odpowiednio zoptymalizować swoje procesy. Aby stać się bardziej wydajnymi i pracować szybciej, a jednocześnie chronić zdrowie swoich pracowników, warto zainwestować w ergonomiczne urządzenia podnoszące....

01/20/2020

Złoty Medal MTP dla dwóch chwytaków do okien VacuMaster firmy Schmalz.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze produkty z rodziny chwytaków podciśnieniowych do przenoszenia okien i szyb VacuMaster otrzymały Złoty Medal MTP BUDMA 2020!

01/10/2020

Chwytaki VacuMaster wyróżnione Złotym Medalem Targów BUDMA.

Tradycyjnie, przed rozpoczęciem targów BUDMA, poznaliśmy laureatów jednej z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych nagród targowych w naszym kraju - Złotego Medalu MTP targów BUDMA 2020.

Wśród wyróżnionych produktów skierowanych dla firm z branży stolarki okiennej znalazły się dwa nowoczesne chwytaki podciśnieniowe firmy Schmalz: VacuMaster Glass 1000 oraz VacuMaster Window Comfort 500.

12/04/2019

Inteligentne rozwiązania automatyzacyjne dla produkcji elektronicznej

Firma Schmalz, specjalizująca się w technologii podciśnieniowej, posiada liczne rozwiązania w zakresie zautomatyzowanego przenoszenia delikatnych elementów elektronicznych, np. systemy chwytakowe, które niezawodnie chronią delikatne elementy przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

06/24/2019

Precyzyjny uchwyt gwarantujący czyste cięcie.

W produkcji mebli liczy się każdy milimetr: Optymalne rozmieszczenie elementów o różnych geometriach ma kluczowe znaczenie dla oszczędności drogich surowców. Schmalz oferuje elastyczne rozwiązanie próżniowe właśnie w tym celu. Ponadto system utrzymuje się bezpiecznie na gładkich powierzchniach i zapewnia krótkie czasy ustawiania. Proces gniazdowania jest powszechnie stosowany w celu obniżenia kosztów materiałów. Poszczególne elementy są rozcięte lub zagnieżdżone, co powoduje minimalne straty. Następnie płytka ścieralna zostaje zaciśnięta na...

05/13/2019

Nowa przyssawka Schmalz – optymalizacja przenoszenia blach.

Przyssawka nowej generacji SAX firmy Schmalz, została stworzona do dynamicznego przenoszenia blach i części karoserii samochodowych. Nowatorski kształt komory ssącej typu dzwonowego został zapoczątkowany przez firmę Schmalz. Doskonale dopasowuje się do ona różnych konturów obrabianego przedmiotu a opatentowany kształt kanałów podciśnienowych daję niezwykłaą stabilność pracy przy przenoszeniu sił zarówno pionowych jak i poziomych - bocznych.

04/23/2019

Mały, silny, elektryczny: nowy generator próżni ECBPM

Schmalz do swojej rodziny produktów dodaje elektryczne generatory próżniowe. Nowy CobotPump ECBPM (M oznacza wersję „Mini”) został zaprojektowany specjalnie do automatycznej obsługi małych części za pomocą jednej przyssawki. To lekkie i kompaktowe rozwiązanie jest stosowane w robotach współpracujących o udźwigu do trzech kilogramów.

04/19/2019

Nowy SCPM: kompaktowy eżektor

Mały, wydajny i skalowalny – eżektor kompaktowy SCPM firmy Schmalz reprezentuje nową serię kompaktowych eżektorów, które dzięki swojej smukłej, lekkiej konstrukcji można zintegrować bezpośrednio z próżniowym systemem chwytaka.

03/15/2019

Nowy chwytak do robotów kolaboratywnych.

Ludzie i roboty mogą ściśle współpracować w logistyce, w związku z tym Schmalz opracował rozwiązanie, które zapewnia bezpieczną współpracę między człowiekiem a robotem dzięki unikalnemu, ergonomicznemu kształtowi oraz zaawansowanej technologii próżniowej produktu.