Nowa przyssawka Schmalz – optymalizacja przenoszenia blach.

Przyssawka nowej generacji SAX firmy Schmalz, została stworzona do dynamicznego przenoszenia blach i części karoserii samochodowych. Nowatorski kształt komory ssącej typu dzwonowego został zapoczątkowany przez firmę Schmalz. Doskonale dopasowuje się do ona różnych konturów obrabianego przedmiotu a opatentowany kształt kanałów podciśnienowych daję niezwykłaą stabilność pracy przy przenoszeniu sił zarówno pionowych jak i poziomych - bocznych.

Przyssawka SAX pozwala idealnie dopasowywać się do różnorodnych kształtów detalu. To sprawia, że idealnie nadaje się do przenoszenia części karoserii samochodowych, pobierania arkuszy blach ze stosów oraz do załadunku i rozładunku obrabiarek CNC i laserowych maszyn do cięcia metalu. 

Specjalnie, inteligentnie skonstruowany obszar ssania zapewnia SAX dużą siłę trzymania i pozwala generować bardzo duże siły boczne. Dzięki temu dobrze radzi sobie z blachą zaolejoną. Dzięki bardzo elastycznej wardze uszczelniającej może również niezawodnie trzymać przedmioty obrabiane o szorstkich powierzchniach. 

Schmalz konstruuje ssawki SAX z odpornego na zużycie materiału - elastoduru, tworzywa sztucznego którego jest znacznie dłuższa niż porównywalnych materiałów. Ponadto jest odporny na działanie ozonu i agresywnych olejów ciągnących.

To jednoczęściowa przyssawka z zawulkanizowanym przyłączem wykonanym ze wzmocnionego tworzywa sztucznego gwarantuje stabilne zamocowanie w oprzyrządowaniu. Schmalz oferuje przyssawki z różnymi rodzajami przyłączy. Jest dostępny w siedmiu różnych rozmiarach, o średnicy powierzchni ssania 30, 40, 50, 60, 80, 100 i 115 mm.