Precyzyjny uchwyt gwarantujący czyste cięcie.

W produkcji mebli liczy się każdy milimetr: Optymalne rozmieszczenie elementów o różnych geometriach ma kluczowe znaczenie dla oszczędności drogich surowców. Schmalz oferuje elastyczne rozwiązanie próżniowe właśnie w tym celu. Ponadto system utrzymuje się bezpiecznie na gładkich powierzchniach i zapewnia krótkie czasy ustawiania. Proces gniazdowania jest powszechnie stosowany w celu obniżenia kosztów materiałów. Poszczególne elementy są rozcięte lub zagnieżdżone, co powoduje minimalne straty. Następnie płytka ścieralna zostaje zaciśnięta na stole siatki maszyny CNC. Surowiec jest umieszczony na stole. Próżnia jest tak mocna, że płytka ścieralna jest w stanie bezpiecznie utrzymać nawet najmniejsze frezowane elementy na miejscu. Obróbka pozioma, taka jak wiercenie, nie jest możliwa podczas zagnieżdżania. Jednak nie jest to już problem z systemem mocowania Schmalz.

Bloki próżniowe VCBL-G K1 można umieścić bezpośrednio na płytce ścieralnej maszyny.
Za pomocą płytek adaptacyjnych AP-G bloki próżniowe VCBL-B mogą być również stosowane na maszynach gniazdujących.

Płaska konstrukcja

Bloki podciśnieniowe serii VCBL-G są szczególnie odpowiednie do stosowania bezpośrednio na płycie ścieralnej MDF stołów maszyn gniazdujących. Oznacza to, że użytkownik nie musi konfigurować urządzenia, co pozwala uniknąć długich przestojów. Przyssawki są połączone bezpośrednio z systemem próżniowym maszyn CNC za pomocą węży w celu wytworzenia niezbędnej próżni. Jeśli użytkownik umieści przedmiot w dół, zawór dotykowy z miękką powierzchnią aktywuje blok próżniowy - chroni to powierzchnię obrabianego przedmiotu. Niepotrzebne przyssawki mogą również pozostać na stole wykonanego z tworzywa sztucznego, dzięki czemu w razie zużycia płytkę ssącą można łatwo wymienić. Kolejną zaletą serii bloków próżniowych jest minimalna wysokość robocza wynosząca 30 milimetrów. Dzięki temu rozwiązaniu - VCBL-G idealnie nadaje się do 3-osiowych centrów obróbczych o niskich wartościach.

Elastyczny system modułowy

Dla użytkowników, którzy chcą używać bloku próżniowego VCBL-B zamiast przyssawki VCBL-G, Schmalz opracował adapter-płytkę AP-G. Próżnia jest nadal generowana bezpośrednio z systemu maszyny gniazdującej przez wąż. Mocowanie przyssawki zawiera siatkę: bloki podciśnieniowe można wkładać w płytkę adaptera w krokach co 15 ° w dowolnym kierunku, tak aby obszar ssania można było dowolnie dopasowywać. System modułowy - bloki próżniowe są dostępne w trzech różnych wysokościach i z czterema różnymi obszarami ssania - zwiększa elastyczność i skraca czas ustawiania. Ze względu na zmienne wysokości robocze użytkownicy mogą również korzystać z systemu Schmalz do 5-osiowych centrów obróbczych.