Bezpieczny chwytak. Tolerancja dla kształtu i rozmiaru.

Schmalz opracował nowy chwytak do zautomatyzowanej obsługi: FQE nadaje się do wielu różnych zadań, w tym do pracy z robotami współpracującymi, a także umożliwia szybkie i niezawodne chwytanie elementów o różnych kształtach i rozmiarach.

The versatile area gripper FQE from Schmalz can handle all manner of shapes and sizes, with the option of a sealing element consisting of suction cups or foam.

Ten uniwersalny chwytak został zaprojektowany do zbierania elementów niezależnie od ich kształtu, wielkości i pozycji. Idealnie nadaje się do stosowania w robotach współpracujących lub w pełni zautomatyzowanych aplikacjach - i jest tak samo odpowiedni do pakowania końcowego w logistyce wewnętrznej, jak i do delikatnego chwytania produktów w przemyśle samochodowym, szklarskim lub elektronicznym.

Nowe narzędzie typu "end-of-arm" posiada zintegrowane zawory sterujące z funkcją ssania i przedmuchiwania. Umożliwiają one nie tylko skrócenie czasu cyklu, lecz także przyczyniają się do redukcji konturów zakłóceń. Ten aspekt jest również ważny dla współpracy człowieka z robotem (HRC): Podczas projektowania nowego chwytaka firma Schmalz skupiła się na zaokrąglonych krawędziach, powiększonej powierzchni styku i możliwie najmniejszych siłach uderzenia. Dzięki temu nowy chwytak spełnia wymagania normy ISO TS 15066, a tym samym jest przystosowany do współpracy z HRC. Jednocześnie, lekka, modułowa konstrukcja utrzymuje wagę FQE na tak niskim poziomie, że może on wytrzymać do 35 kilogramów.

FQE jest dostępny w wersji M do pracy z zewnętrznymi generatorami podciśnienia oraz w wersji X. W wersji X zintegrowana ecoPump SEP zapewnia niezbędne podciśnienie, dzięki czemu jest to rozwiązanie energooszczędne i oszczędne. Tłumik hałasu ogranicza do minimum hałas dla personelu znajdującego się w pobliżu.

Jako element uszczelniający użytkownik może wybrać piankę lub przyssawki.

Chwytak jest dostępny w rozmiarach 120 x 60 milimetrów, 220 x 80 milimetrów i 300 x 130 milimetrów.