SchmalzEXPO: Innowacje w przestrzeni wirtualnej.

Niezależnie od tego, czy chodzi o ciasteczka czy kartony, firma Schmalz ma rozwiązanie dla niemal każdego zadania związanego z ich obsługą. Ekspert ds. podciśnienia zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia i nowe produkty podczas internetowych targów handlowych - SchmalzEXPO. Sprawdź.

The SchmalzEXPO online trade show features autumn innovations from the automation and handling experts.
The new vacuum gripper SBPG for automated bin-picking

Dużo się dzieje w Schmalz! 

Prezentujemy dwa nowe chwytaki dla przemysłu spożywczego, rozwiązania dla cobotów oraz w pełni zautomatyzowane systemy dla procesów wewnątrz-logistycznych. To tylko kilka przykładów tego, czego doświadczą użytkownicy podczas SchmalzEXPO.

Chwytak palcowy OFG jest częścią gamy komponentów firmy Schmalz do elastycznego i delikatnego przenoszenia przedmiotów, co pozwala na delikatne pakowanie rozpakowanych, delikatnych produktów spożywczych, takich jak pączki czy buziaki czekoladowe, i umieszczanie ich na tacach.

Chwytak przepływowy SFG jest nowym dodatkiem do gamy produktów do wypieków o wysoce strukturalnej powierzchni, takich jak ciasteczka. Jeśli chodzi o precyzyjne wybieranie w pojemnikach, rozwiązanie "bin-picking" zapewnia wszechstronny przegląd nawet chaotycznie ułożonych przedmiotów.

Generator podciśnienia jest tak samo ważny jak narzędzie na końcu ramienia robota. Szczególnie kompaktowym przykładem jest CobotPump ECBPMi, który jest zamontowany bezpośrednio na ramieniu robota i umożliwia mobilnym robotom i cobotom bezpieczne trzymanie i odkładanie hermetycznych elementów roboczych.

Wyposażyliśmy również ECBPMi w dodatkowe interfejsy. IO-Link i RS485 umożliwiają one bezpośrednią komunikację z robotami. Interfejs NFC upraszcza komunikację z użytkownikiem.

Dla systemów wewnątrz-logistycznych:


Uczestnicy wirtualnych targów, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat ręcznej obsługi, mogą zapoznać się z nowym manipulatorem logistycznym multi-gripper, który daje użytkownikom płaskie i lekkie narzędzie ze zoptymalizowanym połączeniem przyssawek. Jest to możliwe dzięki połączeniu wykonanej z tworzywa sztucznego obudowy z aluminiową pokrywą. Nowy multi-chwytak bezpiecznie obsługuje kartony różnej wielkości, niezależnie od stopnia ich stabilności.


Firma Schmalz prezentuje również rozszerzenie swojej aplikacji ControlRoom. Funkcja cyfrowego folderu produktu będzie również dostępna w przyszłości dla podnośników podciśnieniowych. Etykiety identyfikacyjne na systemach dźwignicowych i podnośnikach podciśnieniowych dają użytkownikom dostęp do informacji specyficznych dla danego urządzenia, jak również do odpowiednich danych serwisowych i kontaktowych na ich smartfonach.

zapraszamy do bezpłatnego udziału: rejestracja