Burzliwa historia

Najpierw żyletki do golenia, potem urządzenia transportowe, dziś technologia próżniowa i magazyn energii: Historia firmy Schmalz charakteryzuje się ciągłymi zmianami, zmieniającymi się rynkami oraz nieustanną chęcią tworzenia czegoś nowego dla klientów. Założona w 1910 roku jako fabryka żyletek, firma Schmalz rozwinęła się w odnoszącą międzynarodowe sukcesy firmę przemysłową, zatrudniającą klientów z niemal wszystkich gałęzi przemysłu.


Fabryka Brzytwy Brzytwy Schmalza

"Człowiek z brodą jest niemodny, dzisiaj kochasz ogolonego dżentelmena." Zastanawiam się, czy dzisiejsi berlińscy hipsterzy polubiliby hasło fabryki brzytwy Schmalza w latach 30-tych. W tym czasie założyciel firmy Johannes Schmalz już wcześniej zyskał międzynarodową sławę dzięki swojemu "Glattis": firma wysyłała kilka milionów ostrzy rocznie do klientów na całym świecie.

W 1910 roku Johannes Schmalz założył firmę bezpośrednio nad rzeką Glatt, ponieważ znalazł tu elektrownię wodną do obsługi swoich maszyn. W początkowym okresie, zaradny Indianin ze Schwarzwaldu sam opracował i wyprodukował wszystkie ważne maszyny, na przykład automatyczną maszynę do szlifowania i polerowania.