Podnośnik podciśnieniowy - manipulator - JumboErgo

Do przenoszenia elementów roboczych o różnych kształtach i wymiarach oraz o wadze do 300 kg

JumboErgo wyposażono w obrotową manetkę, podobną do manetki motocyklowej. Podnośnik umożliwia ostrożne i precyzyjne przenoszenie dużych i ciężkich ładunków takich, jak płyty drewnopochodne, opakowania kartonowe i panele słoneczne. Długość uchwytu operatorskiego można regulować, co pozwala operatorowi zawsze zachowywać bezpieczną odległość od przenoszonego ładunku.

Dokumentacja

System modułowy

Akcesoria do podnośników tubowych JumboErgo

Radiowy moduł zdalnego sterowania SRC

Jedno naciśnięcie przycisku to oszczędność do 40% energii

Radiowy moduł zdalnego sterowania SRC umożliwia wyłączenie generatora podciśnienia bezpośrednio na sterowniku i ponowne go włączenie, gdy zajdzie taka potrzeba. Aby aktywować radiowy moduł zdalnego sterowania wystarczy nacisnąć przycisk. Moduł nie wymaga zdalnego źródła energii, ponieważ jest wyposażony w ogniwo słoneczne.

Adapter szybkozłączny SWA

Pozwala na błyskawiczną wymianę chwytaka podciśnieniowego

Adapter szybkozłączny SWA umożliwia szybką i łatwą wymianę zamocowanego do tuby podnoszącej chwytaka podciśnieniowego, dzięki czemu podnośnik może pracować z innymi elementami roboczymi.

Moduł przechylający PSE

Do przechylania elementów roboczych o 90°

Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby pneumatyczny moduł przechylający PSE bezpiecznie i bez żadnego wysiłku ze strony operatora przechylił element roboczy o wadze do 120 kg.

Moduł obracania

Umożliwia nieograniczone obracanie elementów roboczych

Moduł obracania DE umożliwia nieograniczone obracanie i precyzyjne pozycjonowanie elementów roboczych o wadze do 200 kg.

Łamany uchwyt operatorski

Maksymalizacja wysokości stosu

Łamany uchwyt operatorski (tylko dla JumboErgo) pozwala bez żadnych problemów układać elementy robocze w wysokie stosy. Opcjonalny mechanizm blokujący pozwala zablokować uchwyt pod dowolnym kątem.

Moduł odpowietrzania BEL

Do błyskawicznego zwalniania elementów roboczych

Moduł odpowietrzania BEL umożliwia zwalnianie i odstawianie nieporowatych elementów roboczych.

Obudowa dźwiękoszczelna SBB

Zmniejsza poziom hałasu

Obudowa dźwiękoszczelna SBB zmniejsza poziom hałasu wytwarzanego przez generator podciśnienia do 65 dB(A) i chroni go przed zabrudzeniem. Łatwe mocowanie do opcjonalnej płyty do montażu dmuchawy.

Filtr przeciwpyłowy STF

Zapewnia ochronę przed pyłem

Filtr przeciwpyłowy STF uniemożliwia przedostanie się cząstek pyłu do generatora podciśnienia. Stanowi najlepszą, zawsze zalecaną ochronę generatora. Opcjonalny czujnik ciśnienia różnicowego z lampką ostrzegawczą informuje o konieczności wymiany filtra na nowy.

Przedłużenie cylindra tuby SZV

Pozwala sięgać w głąb pojemników

Przedłużenie cylindra tuby SZV umożliwia ergonomiczny załadunek i rozładunek pojemników siatkowych.

Wyłącznik napędu MSS

Zapewnia ochronę przed przeciążeniem termicznym

Wyłącznik napędu MSS umożliwia włączanie i wyłączanie generatora podciśnienia i jego ochronę przed zbyt przetężeniem. Wyłącznik można wbudować w słup żurawia bez konieczności wykonywania skomplikowanych połączeń. Opcjonalnie wyłącznik można wyposażyć w zamykaną obudowę.

Odciążnik sprężynowy FZG

Odciążnik sprężynowy

Odciążnik sprężynowy FZG utrzymuje podnośnik tubowy JumboErgo w równowadze. Zaleca się stosowanie takiego odciążnika, jeśli długość uchwytu operatorskiego jest większa niż 750 mm.

Rękaw ochronny

Ochrona przed nadmiernym zużyciem

Łatwy w czyszczeniu rękaw ochronny chroni tubę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Siatka zabezpieczająca chroni chwytaki podciśnieniowe i tubę podnoszącą, gdy podnośnik nie jest używany, oraz oszczędza miejsce podczas jego magazynowania.