Podciśnieniowy podnośnik - manipulator - JumboFlex

Obsługiwany jedną ręką podnośnik próżniowy do pracy z elementami roboczymi o wadze do 50 kg

Podciśnieniowy podnośnik tubowy JumboFlex umożliwia przenoszenie ergonomiczne i szybkie przenoszenie lekkich elementów roboczych o wadze do 50 kg. Manetka sterowania jest idealnie dopasowana do kształtu dłoni i nie powoduje zmęczenia operatora nawet po wielu godzinach pracy. Obsługiwany jednym palcem przycisk manetki służy do podnoszenia, opuszczania i zwalniania przenoszonego ładunku. Rozbudowane funkcje podnośnika JumboFlex czynią z niego uniwersalne narzędzie mogące poradzić sobie praktycznie z każdym zadaniem. Podnośnik jest standardowo wyposażony w adapter szybkozłączny ułatwiający wymianę chwytaków podciśnieniowych. Elementy robocze chwytane na pionowo są automatycznie przechylane do pozycji poziomej, w której można je bez ograniczeń obracać.

Dokumentacja (copy 1)

System modułowy

Moduł roboczy podnośnika JumboFlex 50 do pracy z maksymalnym obciążeniem 50 kg różni się od modułu roboczego JumboFlex przeznaczonego do pracy z maksymalnym obciążeniem 20 i 35 kg.

Uchwyt operatorski JumboFlex 50

Akcesoria do podnośników tubowych JumboFlex

Radiowy moduł zdalnego sterowania SRC

Jedno naciśnięcie przycisku to oszczędność do 40% energii

Radiowy moduł zdalnego sterowania SRC umożliwia wyłączenie generatora podciśnienia bezpośrednio na sterowniku i ponowne go włączenie, gdy zajdzie taka potrzeba. Aby aktywować radiowy moduł zdalnego sterowania wystarczy nacisnąć przycisk. Moduł nie wymaga zdalnego źródła energii, ponieważ jest wyposażony w prądnicę indukcyjną.

Obudowa dźwiękoszczelna SBB

Zmniejsza poziom hałasu

Obudowa dźwiękoszczelna SBB zmniejsza poziom hałasu wytwarzanego przez generator podciśnienia do 65 dB(A) i chroni go przed zabrudzeniem. Łatwe mocowanie do opcjonalnej płyty do montażu dmuchawy.

Filtr przeciwpyłowy STF

Zapewnia ochronę przed pyłem

Filtr przeciwpyłowy STF uniemożliwia przedostanie się cząstek pyłu do generatora podciśnienia. Stanowi najlepszą, zawsze zalecaną ochronę generatora. Filtr czyści się szybko i łatwo.

Wyłącznik napędu MSS

Zapewnia ochronę przed przeciążeniem termicznym

Wyłącznik napędu MSS umożliwia włączanie i wyłączanie generatora podciśnienia i jego ochronę przed zbyt przetężeniem. Wyłącznik można wbudować w słup żurawia bez konieczności wykonywania skomplikowanych połączeń. Opcjonalnie wyłącznik można wyposażyć w zamykaną obudowę.

Stojak AB-JU

Bezpieczne przechowywanie

Stojak AB-JU służy do przechowywania aktualnie niewykorzystywanego podnośnika JumboFlex i chroni tubę podnoszącą oraz chwytaki podciśnieniowe przed uszkodzeniem.

Rękaw ochronny SCHU-SCHL

Ochrona przed nadmiernym zużyciem

Łatwy w czyszczeniu rękaw ochronny chroni tubę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Rękaw ochronny jest standardowym wyposażeniem podnośnika JumboFlex.