Zawiesie podciśnieniowe VacuMaster Basic

Udźwig do 750 kg

Standardowe wyposażenie zawiesia VacuMaster Basic czyni je idealnym rozwiązaniem dla wielu branż. Dodatkowo, zawiesie VacuMaster Comfort wyposażone jest w uchwyt operatorski integrujący wszystkie elementy sterujące pracą zawiesia, a także zapewniający niższe zużycie energii generator podciśnienia.

Dokumentacja

Moduł podstawowy

Sercem każdego zawiesia VacuMaster jest moduł podstawowy. Składa się on z generatora podciśnienia, sygnalizatora akustycznego oraz urządzeń pomiarowych i sterujących. Zależnie od planowanego zastosowania, klient może wybrać jeden z trzech modułów podstawowych o kształcie i budowie optymalnie dostosowanej do konkretnego zadania.

Przenoszenie w poziomie

Udźwig do 750 kg

Standardowa konstrukcja obejmująca generator podciśnienia, sygnalizator akustyczny, manometr próżniowy oraz wyłącznik bezpieczeństwa napędu. Podzespoły chronione są solidną osłoną z blachy stalowej.

Nachylanie pod kątem 90°

Udźwig do 500 kg

Wersja Basic jest wyposażona w elektryczny napęd umożliwiający płynne nachylanie elementów roboczych pod kątem 90°.

Obracanie o 180°

Udźwig do 500 kg

Wersja Basic jest wyposażona w elektryczny napęd umożliwiający płynne obracanie elementów roboczych pod kątem 180°.

System modułowy

Elementy modułowe

Ręczny zawór suwakowy

Niezawodne i bezpieczne sterowanie podciśnieniem

Zawiesie VacuMaster Basic jest wyposażone w gwarantujący wysoki poziom bezpieczeństwa ręczny zawór suwakowy. Zapobiega on przypadkowemu zwolnieniu ładunku.

Złączki

Lekkie, mocne i elastyczne

Dzięki połączeniu aluminium i wytrzymałych tworzyw sztucznych, belki poprzeczne i przyssawki można w łatwy sposób dostosować do różnych formatów.

Belka nośna

Zintegrowany zbiornik podciśnieniowy

Zbiornik podciśnieniowy o dużej pojemności zapobiega upuszczeniu ładunku w razie awarii zasilania i przyspiesza chwytanie w trakcie wielokrotnie wykonywanego procesu podnoszenia.

Przyssawki

Wysoka uniwersalność

Umożliwia optymalną adaptację systemu do przenoszonych elementów roboczych a także wymagań takich, jak odporność na wysokie temperatury, bezpieczeństwo żywności i chwytanie bez pozostawiania śladów. Do wyboru zawieszenie sztywne, sprężynowe i zawieszenie sprężynowo-elastyczne.

Akcesoria do zawiesia podciśnieniowego VacuMaster Basic

Nachylany uchwyt operatorski

Maksymalizacja wysokości stosu

Dzięki nachylanemu uchwytowi i blokowanemu uchwytowi operatorskiemu duże różnice wysokości nie stanowią problemu. Operator może zachować ergonomiczną postawę podczas każdej operacji.

System odłączania chwytaków podciśnieniowych

Możliwość dopasowania do różnych elementów roboczych

Zawór odłączający umożliwia wyłączenie wybranych chwytaków podciśnieniowych w celu przeniesienia elementów docinanych lub elementów o nieregularnym kształcie.

Stopki postojowe

Do bezpiecznego magazynowania zawiesi

Stopki postojowe umożliwiają bezpieczne magazynowanie zawiesi i zabezpieczają przyssawki przed uszkodzeniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu żuraw można wykorzystać do innych celów.

Wtyczka CEE

Szybkozłączka zasilania elektrycznego

Wtyk CEE pozwala umożliwia szybkie podłączenie zawiesia - i jego odłączenie, w razie potrzeby - do zasilania (tylko dla modelu VacuMaster Basic).

Osłony płyt ssących

Przenoszenie elementów roboczych bez pozostawiania na nich śladów

Osłony płyt ssących zapobiegają pozostawieniu śladów przez płyty ssące na delikatnych elementach roboczych takich, jak tafle szkła lub panele słoneczne.

Separator wody

Ochrona przed wilgocią

Bezobsługowy separator wody uniemożliwia przedostanie się wody do generatora podciśnienia podczas procesów wykonywanych w obecności wody, np. podczas cięcia strumienie wody pod ciśnieniem.