Innowacje z dziedziny techniki podciśnieniowej w automatyce

11/04/2020

Delikatny uchwyt

Wraz z chwytakiem palcowym OFG, firma Schmalz uzupełniła swoją ofertę o urządzenie, które chwyta w sposób szczelny i delikatny. Możemy przenosić bezpiecznie produkty spożywcze, takie jak pączki, sushi, owoce i warzywa.

10/13/2020

Bezpieczny chwytak. Tolerancja dla kształtu i rozmiaru.

Schmalz opracował nowy chwytak do zautomatyzowanej obsługi: FQE nadaje się do wielu różnych zadań, w tym do pracy z robotami współpracującymi, a także umożliwia szybkie i niezawodne chwytanie elementów o różnych kształtach i rozmiarach.

10/06/2020

Złap ciasteczko!

Bezpieczeństwo żywności, lekkość i skuteczność: to tylko niektóre z kluczowych cech nowego chwytaka przepływowego SFG firmy Schmalz. Umożliwia on szybką, ale delikatną obróbkę produktów spożywczych o wysoce teksturowanych powierzchniach. Dzięki temu ciasteczka, gofry i inne wypieki trafiają bezpiecznie do opakowań z szybkością i niezawodnością.

12/04/2019

Inteligentne rozwiązania automatyzacyjne dla produkcji elektronicznej

Firma Schmalz, specjalizująca się w technologii podciśnieniowej, posiada liczne rozwiązania w zakresie zautomatyzowanego przenoszenia delikatnych elementów elektronicznych, np. systemy chwytakowe, które niezawodnie chronią delikatne elementy przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

04/23/2019

Mały, silny, elektryczny: nowy generator próżni ECBPM

Schmalz do swojej rodziny produktów dodaje elektryczne generatory próżniowe. Nowy CobotPump ECBPM (M oznacza wersję „Mini”) został zaprojektowany specjalnie do automatycznej obsługi małych części za pomocą jednej przyssawki. To lekkie i kompaktowe rozwiązanie jest stosowane w robotach współpracujących o udźwigu do trzech kilogramów.

04/19/2019

Nowy SCPM: kompaktowy eżektor

Mały, wydajny i skalowalny – eżektor kompaktowy SCPM firmy Schmalz reprezentuje nową serię kompaktowych eżektorów, które dzięki swojej smukłej, lekkiej konstrukcji można zintegrować bezpośrednio z próżniowym systemem chwytaka.

03/15/2019

Nowy chwytak do robotów kolaboratywnych.

Ludzie i roboty mogą ściśle współpracować w logistyce, w związku z tym Schmalz opracował rozwiązanie, które zapewnia bezpieczną współpracę między człowiekiem a robotem dzięki unikalnemu, ergonomicznemu kształtowi oraz zaawansowanej technologii próżniowej produktu.

09/15/2017

Nowy generator podciśnienia firmy Schmalz: Generowanie podciśnienia bez sprężonego powietrza

Elektryczny generator podciśnienia ECBPi firmy J. Schmalz GmbH reprezentuje generację inteligentnych generatorów próżniowych, które nie wymagają zasilania sprężonym powietrzem. ECBPi posiada zintegrowany interfejs do łączenia z chwytakami oraz robotami i jest dedykowany do zastosowania w lekkich robotach przemysłowych, zarówno w aplikacjach mobilnych, jak i w stacjonarnych procesach chwytania.

07/19/2017

Chwytak powierzchniowy FMHD firmy Schmalz: Łatwy w utrzymaniu i skuteczny w procesach przenoszenia konstrukcji drewnianych

Firma Schmalz rozszerza zakres swoich efektywnych rozwiązań próżniowych o powierzchniowy system chwytakowy FMHD służący do pełnego zautomatyzowanego procesu przenoszenia

w przemyśle drzewnym. Chwytak charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, ponadto jest łatwy

w obsłudze, a dzięki całkowicie zintegrowanemu rezerwuarowi podciśnienia zużywa bardzo mało energii.

04/13/2017

Bezpieczne chwytanie delikatnego szkła

Przedmioty o delikatnych i wrażliwych powierzchniach podczas transportu oraz w procesach produkcyjnych wymagają szczególnie delikatnego traktowania. Mając to na uwadze, firma J. Schmalz GmbH opracowała specjalną matę ochraniająca dla powierzchniowych podciśnieniowych systemów chwytakowych FXP oraz FMP, która między innymi może być wykorzystana do delikatnego chwytania bardzo cienkiego szkła, nie powodując przy tym żadnych zarysowań. Ponadto mata ochraniająca wykonana ze specjalnej siateczki może być również zastosowana na chwytakach powierzchniowych używanych w pomieszczeniach czystych.