Nowy SCPM: kompaktowy eżektor

Mały, wydajny i skalowalny – eżektor kompaktowy SCPM firmy Schmalz reprezentuje nową serię kompaktowych eżektorów, które dzięki swojej smukłej, lekkiej konstrukcji można zintegrować bezpośrednio z próżniowym systemem chwytaka.

Schmalz opracował nową rodzinę SCPM w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na oszczędzające miejsce, zdecentralizowane generatory próżniowe, które łączą w sobie moc ssania z prostą integracją. Ich zoptymalizowana gęstość mocy i kompaktowe wymiary pozwalają na użycie eżektorów bardzo blisko przyssawki. Do 16 eżektorów można łatwo zabudować w jednym bloku, tworząc kompaktową jednostkę pneumatyczną z jednym przyłączem. oznacza to, że użytkownicy mogą skonfigurować i indywidulanie kontrolować tę liczbę obwodów próżniowych za pomocą jednego urządzenia, umożliwiając obsługę różnych części niezależnie od siebie za pomocą tylko jednego terminala.

Kolejną interesującą cechą jest system modułowy, który znacznie upraszcza wybór odpowiedniego generatora próżniowego: za pomocą różnych modułów można utworzyć trzy różne wersje przy pomocy jednego korpusu głównego. Oprócz podstawowej wersji SCPMb istnieje również wersja "C" - gdzie "c" oznacza "kontrolowanie". Dzięki dodatkowym funkcjom, takim jak automatyczna funkcja oszczędzania powietrza i aktywny odrzut pneumatyczny, wersja ta zmniejsz zużycie sprężonego powietrza podczas przeładunku o ponad 80%. Inteligentna wersja SCPM "i" oferuje liczne funkcje do monitorowania i kontrolowania całego procesu produkcyjnego. 

SCPMi: czytaj, pisz, analizuj

Wersja SCPMi jest wyposażona w interfejs IO-Link i NFC (komunikacja bliskiego zasięgu) która przesyła wszystkie dane procesowe do urządzeń mobilnych i komputerów. Umożliwia to ciągłe monitorowanie systemów i oznacza, że wszystkie istotne dane procesowe do urządzeń mobilnych i komputerów. Umożliwia to ciągłe monitorowanie systemów i oznacza, że wszelkie usterki można szybko usunąć, zanim poniesione zostaną znacznie koszty. W połączeniu z aplikacją Schmalz ConrolRoom pneumatyczne generatory próżniowe można w dowolnym momencie odczytać i sparametryzować bezpośrednio w systemie za pomocą urządzeń mobilnych. Użytkownik otrzymuje ważne informacje dotyczące serwisu i konserwacji bezpośrednio na smartfonie lub tablecie, a także może uzyskać dostęp do informacji, takich jak instrukcje obsługi lub numery seryjne i zamówienia. Dzięki funkcjom takim jak konserwacja predykcyjna inteligenta wersja eżektora SCPM zwiększa wydajność nawet o dziesięć procent.