Podzespoły podciśnieniowe

Elementy podciśnieniowe są wykorzystywane w procesach zautomatyzowanych i do realizacji trudnych zadań przenoszenia w różnych gałęziach przemysłu. Elementy podciśnieniowe stosuje się regularnie zwłaszcza w przypadku robotów i systemów portalowych. Elementy podciśnieniowe są używane do konfiguracji kompletnych systemów podciśnieniowych.

Istnieje wiele różnych kategorii elementów podciśnieniowych. Obejmują one przyssawki podciśnieniowe, generatory podciśnienia, zawory, czujniki, węże, elementy montażowe oraz wiele innych. Mówić krótko, stanowią one wszystko co jest potrzebne do zbudowania w pełni funkcjonalnego systemu podciśnieniowego.

Firma Schmalz oferuje elementy podciśnieniowe aby móc dostarczać klientom dedykowane rozwiązania dla każdego zastosowania. Zakres elementów roboczych, które można przenosić z wykorzystaniem elementów podciśnieniowych obejmuje małe elementy, takie jak podzespoły elektroniczne, aż po ciężkie płyty metalowe lub meble.

W firmie Schmalz elementy podciśnieniowe zazwyczaj są nazywane komponentami podciśnieniowymi.

Przyssawki

Schmalz oferuje szeroki asortyment przyssawek, o różnych kształtach i wymiarach, wykonanych z różnych materiałów, zaprojektowanych z myślą o spełnieniu różnorodnych wymagań. Przyssawki składają się z wykonanej z elastomeru części oraz złączki.

Chwytaki specjalne

Chwytaki specjalne znajdują zastosowanie tam, gdzie zwykłe przyssawki nie zdają egzaminu. Firma Schmalz oferuje szeroki asortyment chwytaków specjalnych - o różnych kształtach, i wymiarach oraz działających na różnych zasadach.

Chwytaki powierzchniowe i modułowe chwytaki podciśnieniowe

Uniwersalne systemy chwytaków powierzchniowych. Systemy modułowe dla modułowych chwytaków podciśnieniowych. Gotowe do integracji w niezwykle szerokim zakresie zastosowań z wykorzystaniem robotów.

Elementy montażowe

Firma Schmalz oferuje szeroką gamę technologii montażowych do integracji przyssawek lub chwytaków specjalnych z układem podciśnieniowym.

Generatory podciśnienia

Generatory podciśnienia służą do wytwarzania wymaganego do pracy podciśnienia. Podciśnienie wytwarzane jest pneumatycznie (przez eżektory) lub elektrycznie (przez pompy i dmuchawy). Eżektory są wyposażone w inteligentne rozwiązania do sterowania zużyciem energii i kontroli procesu.

Technika zaworów

Zawory służą do sterowania podciśnieniem i sprężonym powietrzem. Odpowiednio dobrane zawory zwiększają niezawodność procesu oraz efektywność ekonomiczną systemów podciśnieniowych.

Czujniki i urządzenia do monitorowania instalacji

Urządzenia monitorujące instalacje mają decydujące znaczenie dla bezpieczeństwa pracy systemów podciśnieniowych. W ofercie firmy Schmalz znajdują się podzespoły pomiarowe i sterujące, dzięki którym można monitorować i chronić daną instalację.

Filtry i połączenia

Filtry chronią generatory podciśnienia przed zabrudzeniami. Rozdzielacze, węże, złączki i połączenia to elementy uzupełniające układy podciśnienia. Służą one również do łączenia przyssawek z generatorami podciśnienia.