Robotyka Schmalz

Inteligentne Dłonie dla każdego Cobota

Rozwiązania w zakresie chwytania dla cobotów

Małe i lekkie coboty o ładowności do 25 kg stają się coraz bardziej popularne. Małe i średnie przedsiębiorstwa w coraz większym stopniu polegają również na mechanicznych pomocnikach przy automatyzacji zadań produkcyjnych i logistycznych. Są one przecież znacznie tańsze od klasycznych robotów przemysłowych, mogą być programowane bez specjalistycznej wiedzy i współpracować z ludźmi. Skrojone na miarę systemy chwytakowe są warunkiem koniecznym do tego, aby roboty mogły być elastycznie dostosowane do niemal każdego zadania.

Firma Schmalz oferuje chwytaki i generatory podciśnienia dla wszystkich popularnych na rynku kobotów i lekkich robotów. Nasze kilkudziesięcioletnie doświadczenie w zakresie technologii transportu bliskiego i nasze know-how w zakresie zastosowań stanowią prawdziwą przewagę konkurencyjną dla naszych klientów.

Właściwy chwytak do każdego zadania

Aby współdziałać z otoczeniem i wykonywać powierzone im zadania, lekkie roboty, jak wszystkie roboty przemysłowe, zależą od narzędzi - a w wielu przypadkach od chwytaków. Stanowią one interfejs do przedmiotu obrabianego i dlatego są istotną częścią całego systemu. Z ich pomocą roboty mogą odbierać, przesuwać, pozycjonować, przetwarzać, sortować, układać i deponować różnorodne towary i komponenty.

Chwytaki podciśnieniowe umożliwiają szczególnie delikatną obsługę elementów roboczych, kompaktową i oszczędzającą miejsce konstrukcję systemu oraz chwytanie od góry. Właśnie dlatego, że obiekt nie musi być chwytany, przyssawki podciśnieniowe pozwalają na ustawienie obok siebie bez przerw.

Schmalz bietet für alle gängigen Cobots und Leichtbauroboter auf dem Markt Greifer und Vakuum-Erzeuger sowie anschlussfertige Roboter-Sets. Mehr unter: www.schmalz-robotics.com

Nasze produkty dla cobotów i lekkich robotów

Zestawy dla robotów

Predefiniowane zestawy chwytaków pozwalają na szybkie ustawienie standardowego chwytaka dla Cobota. Zestawy chwytakowe zawierają generator podciśnienia, odpowiedni chwytak i wszystkie inne elementy łączące.

Zestawy dla robotów

Chwytak próżniowy

Chwytaki podciśnieniowe nadają się szczególnie do stosowania z Cobotami. Chronią one przedmiot obrabiany i zapewniają bezpieczeństwo dla środowiska.

Chwytak próżniowy

Generator podciśnienia

Elektryczne generatory podciśnienia firmy Schmalz zapewniają dużą elastyczność. Pompy CobotPump są niezależne od sprężonego powietrza i nie wymagają dodatkowych przewodów.

Generator podciśnienia

Konfigurator

Dzięki pomocy w doborze produktów firmy Schmalz można szybko i łatwo znaleźć odpowiednie produkty dla siebie i swojego zastosowania. Wypróbuj je teraz!

Konfigurator

Komponenty systemu

Wzajemne oddziaływanie poszczególnych komponentów i technologii tworzy wysoce wydajny system - a jednocześnie umożliwia maksymalną elastyczność zastosowań.

Jedną z wielkich zalet dla mniejszych firm i rzemieślników jest łatwe uruchamianie robotów z chwytakami próżniowymi. Do pracy z inteligentnymi i wysoce wydajnymi systemami nie jest wymagane żadne skomplikowane programowanie robotów - wystarczy intuicyjne wdrożenie. Jeżeli generator podciśnienia jest podłączony do smartfona, aplikacja ControlRoom firmy Schmalz może być wykorzystywana do odczytu i oceny danych, dokonywania ustawień generatora podciśnienia i zamawiania części zamiennych. To sprawia, że uruchomienie jest jeszcze szybsze.

  1. Cobot
  2. kołnierz
  3. generator podciśnienia
  4. chwytak próżniowy
  5. przedmiot obrabiany
  6. panel operatorski robota
  7. oprogramowanie (app)

Wnioski dla Cobotów

Mały wybór zastosowań, do których

szczególnie nadają się chwytaki Cobots

z chwytakami próżniowymi