Generatory podciśnienia

 

Zasadniczo dostępne są elektryczne i pneumatyczne generatory podciśnienia. Elektryczne generatory podciśnienia nie wymagają dodatkowych rurek i nadają się do elementów o wadze do 10 kg. Pneumatyczne generatory podciśnienia są szczególnie wydajne i mogą obsługiwać cięższe i porowate przedmioty.

 

Wszystkie prezentowane tutaj generatory podciśnienia posiadają zintegrowany znacznik NFC. Oznacza to, że można również parametryzować i ustawiać urządzenia za pomocą smartfona. Mają Państwo również dostęp do instrukcji obsługi, akcesoriów i części zamiennych, jak również ważnych danych procesowych.

 

Elektryczne generatory podciśnienia

Głównym elementem oferty firmy Schmalz w zakresie lekkiej robotyki są elektryczne generatory podciśnienia - inteligentne pompy podciśnieniowe, które są niezależne od sprężonego powietrza i posiadają zintegrowany interfejs do łączenia chwytaków i robotów. Nadają się one do ciasnych i tylko nieznacznie porowatych elementów roboczych. Ponieważ podciśnienie jest generowane bez sprężonego powietrza i bez związanych z nim przewodów, lekki robot pozostaje mobilny i elastyczny.

Vacuum Generator ECBPi
.COM

Vacuum Generator ECBPi

  • Max. 12 l/min suction rate
  • Max. vacuum: 75 %
Vacuum Generator ECBPM
.COM

Vacuum Generator ECBPM

  • Pumping speed up to 1.6 l/min
  • Max. Vacuum: 60%
  • Integrated IO-Link and RS485 interface

Pneumatyczne generatory podciśnienia

Pneumatyczne generatory podciśnienia, tzw. eżektory, sterowane są za pomocą przewodu sprężonego powietrza. Posiadają one większą wydajność ssania niż elektryczna pompa próżniowa i dlatego mogą obsługiwać porowate elementy robocze. Ejektory są szczególnie małe, kompaktowe i mocne.

Do innych zastosowań firma Schmalz oferuje szeroką gamę pneumatycznych generatorów podciśnienia. Skontaktuj się z nami lub zajrzyj do naszego sklepu internetowego, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Compact Ejectors SCPMb / SCPMc / SCPMi
.COM

Compact Ejectors SCPMb / SCPMc / SCPMi

  • Suction capacity up to 28 l/min
  • Max. vacuum: 87 %
  • Body made of plastic